Tydzień odreagowania na rynku kryptowalut

30.04.2021 16:39|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Mijający tydzień zdaje się przynosić ulgę osobom mającym ekspozycje na wzrost cen popularnych kryptowalut. Dochodzi do tego po trwającej dwa tygodnie szybkiej i silnej korekcie na tym rynku.

Bitcoin w pewnym momencie stracił niemal 30 proc. swojej wartości, a kapitalizacja rynku spadła poniżej 1 mld dolarów. Kurs ETH/USD w dwutygodniowej korekcie spadło o prawie 25 proc., zaś litecoin cofnął się o prawie 40 proc.

Ostatni tydzień kwietnia przynosi jednak zdecydowane odreagowanie na rynku popularnych kryptowalut. Kurs BTC/USD wzrósł o 20 proc., a 26 kwietnia wzrosty bitcoina w ujęciu dolarowym zdawały się największe w historii. Litecoin w tym tygodniu zdaje się drożeć o prawie 30 proc., a ETH/USD ustanowił nowy rekord wszech czasów. Za ethera należało zapłacić już ok.o 2800 USD. Tym samym kurs tej kryptowaluty w relacji do USD podskoczył o 21 proc. W ujęciu dolarowym, w ciągu tygodnia, jest to największy wzrost w historii.

Spoglądając na dane z rynku kryptowalut, możemy dostrzec, że wraz z korektą nie następował większy odpływ środków z funduszy ETF czy Grayscale. Nie dochodziło do dużego napływu kryptowalut na giełdy, by dochodziło do ich dalszej sprzedaży. Może to oznaczać, że korekta została wywołana głównie przez zlewarowane pozycje długie, które inwestorzy mogli otwierać, licząc na dalszy wzrost rynku po debiucie giełdy Coinbase, a do korekty mogli przyczynić się inwestorzy indywidualni. Taka mieszanka, dla której katalizatorem był spadek mocy sieci obliczeniowej bitcoin wraz z przerwami w dostawach prądu do kopalni kryptowalut w Chinach, mogła oczyścić rynek zarówno z wysokiego lewarowania, jak i krótkoterminowych spekulantów.

Wydaje się zatem, że popyt instytucjonalny nie osłabł w istotnym stopniu i nadal jest aktywny na rynku. Inwestorów nie przestraszyła także informacja o tym, że Tesla sprzedała część swoich bitcoinów. Aktualnie część obserwatorów rynku zastanawia się jednak, jak długo bitcoin będzie jeszcze w stanie utrzymywać się w czołówce ewentualnych wzrostów ze względu na relację ETH/BTC czy LTC/BTC. Zarówno ether, jak i litecoin zdają się zyskiwać przewagę względem BTC i w najbliższych miesiącach mogą okazać się silniejsze niż największa kryptowaluta świata. Warto także dodać, że pod uruchomienie sieci ETH 2.0 zdeponowano już ponad 4 mln ETH o wartości rynkowej wynoszącej ponad 11 mld USD. To może pokazywać, jak bardzo rynek wierzy w cały projekt oraz całą sieć Ethereum. Stąd ETH może wysuwać na się prowadzenie w statystykach zarówno stóp zwrotu, jak i dynamiki wzrostu rynku.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

77.46 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

30 Apr 2021 11:38

Czy złoto jeszcze zabłyśnie?

29 Apr 2021 11:50

Rekordy na Wall Street. Przesilenie na dolarze?

28 Apr 2021 10:20

Indeksy blisko szczytów. Rynek czeka na Fed. Dolar w ofensywie

27 Apr 2021 11:27

Przebudzenie na rynku kryptowalut

26 Apr 2021 11:17

Tydzień z Rezerwą Federalną i raportami spółek

23 Apr 2021 16:24

Podsumowanie tygodnia - wzrost awersji do ryzyka

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.