Kurs EUR/USD najwyżej od 2018 r.

23.07.2020 12:33|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

W czwartek notowania głównej pary walutowej EUR/USD znalazły się w rejonie 1,1600, co jest najwyższym poziomem od października 2018 r. Wydaje się, że głównym czynnikiem umacniającym wspólną walutę jest ustanowienie we wtorek funduszu ratunkowego na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli.

Wskaźnik nastrojów konsumenckich GfK w Niemczech wzrósł do -0,3 w sierpniu z poziomu -9,4 w poprzednim miesiącu. Była to publikacja zdecydowanie lepsza od konsensusu rynkowego wynoszącego -5. Warto zaznaczyć, że był to trzeci z rzędu miesiąc poprawy nastrojów konsumentów, do czego przyczyniła się tymczasowa obniżka podatku VAT w ramach wprowadzonego przez niemiecki rząd pakietu stymulacyjnego, który ma pomóc gospodarce wyjść z kryzysu wywołanego przez COVID-19. To również zdaje się pozytywnie wpływać na euro.

Na szerokim rynku wydaje się, że dochodzi do wyprzedaży amerykańskiego dolara, o czym może świadczyć systematyczny spadek całego indeksu USD. Na taki rozwój wydarzeń mogą wpływać również obawy o wzrost napięcia między USA i Chinami. Władze z Pekinu poinformowały, że zostały powiadomione przez władze w Waszyngtonie o konieczności zamknięcia konsulatu w Houston. Zostało to potępione przez Pekin i miało prowadzić do zamknięcia konsulatu w Wuhan.

Słabość dolara na szerokim rynku może także wpływać na notowania surowców. Na światowych giełdach wszystkie z nich rozliczane są właśnie w amerykańskiej walucie. Jeśli zatem dolar traci na wartości, to surowce mogą na wartości zyskiwać. Stąd też niewykluczone, że jednym z czynników wzrostowych dla ropy, złota, srebra, jest także czynnik słabego dolara amerykańskiego.

Z informacji politycznych istotnych dla Europy: rząd Włoch zatwierdził propozycję ok. 25 miliardów euro dodatkowych wydatków w walce o ratowanie gospodarki zniszczonej przez pandemię koronawirusa – wynika z wypowiedzi włoskich urzędników.

Tymczasem na świecie łączna liczba infekcji COVID-19 przekroczyła 15 milionów. Trzy najbardziej dotknięte kraje to Stany Zjednoczone, Brazylia i Indie – odpowiadają one za prawie połowę wszystkich potwierdzonych przypadków zachorowań na świecie i ponad 40 proc. ofiar śmiertelnych koronawirusa – podała agencja Bloomberg.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

22 Jul 2020 11:51

Złoto i srebro rozchwytywane przez inwestorów

21 Jul 2020 11:22

Porozumienie w Brukseli rozdaje karty na rynkach

20 Jul 2020 10:49

EUR/USD najwyżej od 4 miesięcy. Rynek czeka na decyzje z Brukseli

17 Jul 2020 16:00

Kluczowe wydarzenia tygodnia 20-26.07.2020

17 Jul 2020 11:59

Szczyt Unii Europejskiej istotny dla euro i europejskich indeksów

16 Jul 2020 10:42

OPEC+ zwiększy produkcję. Ważne wydarzenia w strefie euro

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.