Dolar słabnie wraz ze wzrostem szans na złagodzenie wojny handlowej

10.10.2019 10:34|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Amerykańska waluta potaniała na szerokim rynku. Dolar stracił do głównych walut, w konsekwencji kursu EUR/USD wzrósł do najwyższego poziomu od 24 września br., przekraczając poziom 1,1000. Osłabienie USD jest wyraźnie widoczne w relacji z dolarem australijskim i dolarem nowozelandzkim. Głównym powodem zmian ma być postęp w rozmowach handlowych USA i Chin.

Jak podaje agencja informacyjna Bloomberg, Biały Dom zamierza wdrożyć wcześniej uzgodniony pakt walutowy z Chinami w ramach częściowej umowy handlowej, w wyniku której podwyżka ceł planowana na przyszły tydzień może zostać zawieszona. Inwestorzy zareagowali również na raport New York Times”, że prezydent USA Donald Trump wkrótce wyda licencje pozwalające amerykańskim firmom na dostarczanie Huawei niektórych grup towarów.

Chińscy i amerykańscy negocjatorzy mają w czwartek rozpocząć ostatnią rundę rozmów w Waszyngtonie, by zawrzeć umowę handlową. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to wojna handlowa jeszcze bardziej się zaostrzy, ponieważ USA planują podwyższyć cła na chińskie produkty już 15 października, a następnie na produkty z Unii Europejskiej – 18 października. Jeśli doszłoby do tego, to spowolnienie w światowej gospodarce znacznie by się pogłębiło, jednak inwestorzy liczą na pozytywne zakończenie rozmów.

Kurs AUD/USD

Kurs AUD/USD, wykres tygodniowy. Źródło: platforma Conotoxia

Jeśli faktycznie rozmowy handlowe zakończą się choćby najmniejszym sukcesem, na którym Trumpowi powinno zależeć, ponieważ amerykański przemysł już odczuwa skutki wojny handlowej, to warto będzie zwrócić uwagę na parę walutową AUD/USD. Na wykresie obserwujemy czterokrotny test wsparcia 0,6686 oraz formację młota z ubiegłego tygodnia. Jeśli wsparcie zostanie obronione, to kurs mógłby wzrosnąć przynajmniej do linii poprowadzonej po szczytach, gdzie znajduje się pierwszy istotny opór.

 

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd., spółki z grupy, do której należy Cinkciarz.pl Sp. z o.o.

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

65 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

9 Oct 2019 11:26

Funt pod presją. Brexit bez umowy bardziej prawdopodobny?

8 Oct 2019 10:31

Dolar nowozelandzki jedną z najsłabszych walut

7 Oct 2019 9:40

Kluczowe wydarzenia tygodnia (7-13 października)

4 Oct 2019 10:58

Dolar pod presją w oczekiwaniu na dane z rynku pracy

3 Oct 2019 10:14

Wojna handlowa przeniosła się do Europy i uderzyła w indeksy giełdowe

2 Oct 2019 12:13

Czerwień na amerykańskim parkiecie. Najsilniejsze spadki od sierpnia

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.