Rynek uważa, że najgorsze jest już za nami

03.07.2020 13:47|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Dziś w Stanach Zjednoczonych jest dzień wolny od pracy ze względu na przygotowania do obchodów Dnia Niepodległości 4 lipca. Stąd też amerykańskie giełdy akcji czy surowców będą zamknięte, a dane z rynku pracy zostały opublikowane wczoraj. Były one o wiele lepsze od oczekiwań rynkowych, co pozwoliło na poprawę sentymentu wśród inwestorów.

Zmniejszające się wahania na rynku akcji oraz walut mogą być oznaką poprawy nastrojów. W ostatnich dniach przyczyniać się do tego mogą publikacje danych makroekonomicznych. I tak Caixin PMI dla usług w Chinach wzrósł do 58,4 pkt w czerwcu z 55 pkt w maju. Co istotne, jest to największa wartość wskaźnika od kwietnia 2010 r. Może to być konsekwencją złagodzenia obostrzeń związanych z epidemią oraz wzrostu popytu. Liczba nowych zamówień wzrosła najbardziej w ciągu ostatniej dekady. Wzrósł również eksport ze względu na większą aktywności światowego popytu.

 

Stąd też tak dobre nastroje na giełdach w Azji i w Chinach. Indeks Shanghai Composite wzrósł w piątek o ponad 2 proc., zyskując czwartą sesję z rzędu. W ciągu tygodnia zyskał on prawie 5,5 proc., docierając do najwyższych poziomów od kwietnia 2019 r. Co więcej, amerykański Departament Rolnictwa ogłosił, że Chiny zarezerwowały oferty zakupu amerykańskiej kukurydzy i soi w ramach pierwszej tury sprzedaży amerykańskich dostaw, odkąd Pekin poprosił dostawców o zagwarantowanie, że ich ładunki nie zostaną zainfekowane COVID-19. Indeks Hang Seng zyskał ponad 1 proc.

 

Wracając do poprawy sentymentu na rynku i spadku obaw inwestorów, wystarczy chociażby spojrzeć na oczekiwaną zmienność z rynku opcji walutowych. Miesięczna implikowana zmienność dla opcji na parę AUD/USD spadła do najniższego poziomu od  czterech miesięcy, zniżkując siódmy dzień z rzędu. Obecny wskaźnik wynosi 9,43 i jest najniższy od 6 marca. Z kolei 3-miesięczna implikowana zmienność spadła do 9,76 i jest najniższa od 9 marca. Spadek oczekiwanej zmienności obserwujemy również w przypadku głównej pary EUR/USD oraz amerykańskiego indeksu S&P 500. Rynek zdaje się sądzić, że najgorsze już jest za nami...

 

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)  

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

 

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

2 Jul 2020 10:44

Nadzieje na szczepionkę wydają się poprawiać sentyment na rynkach. Dziś NFP

1 Jul 2020 11:49

Kwartał, jakiego na rynkach jeszcze nie było

30 Jun 2020 12:17

Najgorsze dane z UK od ponad 40 lat. Australia ponownie wprowadza ograniczenia

29 Jun 2020 11:22

Przegląd najciekawszych wydarzeń rynkowych

25 Jun 2020 10:47

Seria negatywnych informacji dla rynku akcji

24 Jun 2020 10:25

Kolejne rekordy na Wall Street

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.