Restrykcje wracają. Amerykanie za zasiłek kupują bitcoina?

28.07.2020 12:41|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Na świecie wraz z poluzowaniem obostrzeń związanych z otwarciem gospodarek przyrasta liczba zakażonych osób. Łączna liczba zbliża się do 16,5 mln, z czego prawie 4,5 mln osób zachorowało na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. Tam też znajduje się obecnie epicentrum epidemii przy ponad 55 tys. zakażeń w ciągu doby.

W Brazylii odnotowano 23,2 tys. nowych przypadków, a w Indiach o 46,4 tys. W międzyczasie liczba przypadków COVID-19 w Rosji przekroczyła 820 tysięcy, a w RPA prawie pół miliona. Epidemia odżywa również w Chinach oraz w Europie Zachodniej. Belgia już zdecydowała się przywrócić część zniesionych wcześniej restrykcji. Stąd też niewykluczony jest kolejny lockdown, i to jeszcze przed jesienią. W takim przypadku inwestorzy muszą liczyć na kolejną pomoc ze strony rządów i banków centralnych. Stąd uwaga może być zwrócona na rozpoczynające się dziś dwudniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej oraz na ustalenia polityków w USA, którzy próbują przeforsować kolejny pakiet pomocowy wart 1 bln USD.

Na rynkach finansowych uwagę przykuwają złoto oraz srebro, a także amerykański dolar i kryptowaluty. To właśnie tam zmienność wydaje się największa. Na rynku złota doszło do korekty po wcześniejszym rajdzie w stronę 2000 USD za uncję. Dane, które mogły wpłynąć na ten rynek, pokazały, że konsumpcja złota w Chinach spadła w pierwszej połowie 2020 r. w ujęciu rocznym o ponad 38 proc. Chińska produkcja złota spadła z kolei o 7,3 proc. w pierwszej połowie tego roku. Niemniej jednak w obliczu epidemii i konfliktu politycznego między USA a Chinami złoto wciąż może być wybierane przez inwestorów jako jedna z bezpieczniejszych form lokowania kapitału.

Co bardzo interesujące, jak podaje CEO, na jednej z globalnych giełd kryptowalut zauważono, że wraz z uruchomieniem w USA bezpośrednich przelewów zasiłków związanych z epidemią dla obywateli USA w tym samym czasie przybyło na giełdzie rachunków zasilanych właśnie kwotą wsparcia od rządu USA. Może to oznaczać, że część Amerykanów zamiast bieżących wydatków kupuje za zasiłki kryptowaluty. Kolejne pomysły rządu USA na przelewy bezpośrednie mogą być zatem paliwem dla tego rynku.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

27 Jul 2020 12:10

Cena złota bije rekord wszech czasów. Bitcoin powyżej 10 tys. USD

24 Jul 2020 16:00

Kluczowe wydarzenia tygodnia 27-31.07.2020

24 Jul 2020 12:28

Napięcie między USA i Chinami wzrasta. Dolar traci na wartości

23 Jul 2020 12:33

Kurs EUR/USD najwyżej od 2018 r.

22 Jul 2020 11:51

Złoto i srebro rozchwytywane przez inwestorów

21 Jul 2020 11:22

Porozumienie w Brukseli rozdaje karty na rynkach

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.