Morgan Stanley i Goldman Sachs o stopach w USA i EUR/USD

14.09.2020 11:01|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Od czasu do czasu w ramach komentarzy rynkowych przyglądamy się temu, co o obecnej sytuacji na rynkach finansowych i rynku walutowym sądzą największe instytucje finansowe świata. Tym razem poznamy opinię banku Morgan Stanley oraz Goldman Sachs odnośnie Fedu i EUR/USD.

Zdaniem banku Morgan Stanley, którego raport jest cytowany przez agencję Bloomberga, nowe ramy wyznaczania średniej inflacji przez Rezerwę Federalną (co zapowiedział przewodniczący Fedu Jerome Powell podczas konferencji online) powinny doprowadzić do wyższej inflacji, co z kolei pozwoli na podniesienie stóp przez Fed dopiero w pierwszej połowie 2024 roku lub też wcześniej, a suma bilansowa Fed zacznie się zmniejszać mniej więcej od połowy 2022 roku.

Fed ma większe szanse na osiągnięcie celu inflacyjnego w tym cyklu, co wspiera pogląd Morgan Stanley, który nie jest zgodny z konsensusem odnośnie wyższej inflacji — pisze w nocie główna ekonomistka na Stany Zjednoczone Ellen Zentner. Zdaniem wielu uczestników rynku obecne pompowanie pieniędzy w system finansowy może nie przełożyć się na wzrost cen w szerokiej gospodarce, ponieważ mimo wzrostu podaży pieniądza, jego obieg w gospodarce kurczy się. Przykłady Japonii czy strefy euro także nie wskazały na połączenie sumy bilansowej banku centralnego z inflacją.

Zdaniem MS Fed będzie dążyć do przekroczenia inflacji w okresie ożywienia gospodarczego, spodziewając się osiągnięcia średniego celu inflacyjnego na poziomie 2 proc. w tym cyklu koniunkturalnym, co jest wynikiem niedocenianym i niedoszacowanym przez rynki.

W rezultacie wyższej inflacji i braku zmian stóp procentowych, realne oprocentowanie amerykańskich obligacji czy dolara może być jeszcze bardziej ujemne, co może wywołać kolejną falę wyprzedaży USD.

Podobnego zdania zdaje się być bank Goldman Sachs, który napisał o tym, że euro wydaje się dobrze pozycjonowane pod dalszą szeroką słabość dolara amerykańskiego. EBC wyraził jedynie ograniczone obawy związane z niedawną aprecjacją euro. Nie było to stanowcze stanowisko banku centralnego. Tym samym, zdaniem Goldman Sachs, euro pozostaje niedoszacowane, a jego długoterminowa wartość godziwa znajduje się przy poziomie 1,3000.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

11 Sep 2020 15:46

Kluczowe wydarzenia tygodnia 14-20.09.20

11 Sep 2020 10:21

Euro pod lupą przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego

10 Sep 2020 10:58

Europejski Bank Centralny zmierzy się z siłą euro i niską inflacją

9 Sep 2020 10:52

NZD pod presją wyceny ujemnych stóp procentowych w Nowej Zelandii

8 Sep 2020 10:27

Zmienność na rynku ropy powraca

7 Sep 2020 10:35

NZD i GBP pod presją. Indeksy na Wall Street stabilizują się

71.98% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.98% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.