Lipcowe zyski i straty

30.07.2021 15:57|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Lipiec był bardzo gorącym miesiącem, dosłownie, co przełożyło się na wzrost cen gazu naturalnego w Stanach Zjednoczonych. Surowiec ten zdaje się zyskiwać w ciągu miesiąca ok. 9 proc.

Kontrakty terminowe na gaz ziemny notowane były w okolicach 4 USD za milion brytyjskich jednostek termicznych (BTU), czyli blisko 31-miesięcznych maksimów na poziomie 4,1 dolarów, osiągniętych 26 lipca. Ceny wydaje się wspierać silny popyt na amerykański eksport skroplonego gazu ziemnego, ponieważ gaz na światowych rynkach nadal notowany jest powyżej cen w USA.

Gdy Rosja przykręca kurek

W Unii Europejskiej ceny gazu ziemnego po raz pierwszy w historii wzrosły do poziomu bliskiego 14 USD/MMBTU. Podobne stawki obowiązują w Wielkiej Brytanii, gdzie są najwyższe od 2005 r. W Azji cena LNG na rynku spot wzrosła powyżej 15 USD/MMBTU. Nabywcy w Europie mają trudności z uzupełnieniem zbiorników, których poziom o tej porze roku jest najniższy od dekady, a Rosja ogranicza eksport na kontynent. Import z Brazylii wzrósł do rekordowego poziomu, ponieważ susze przyczyniły się do ograniczenia produkcji energii elektrycznej w hydroelektrowniach. Według meteorologów susze mają potrwać do października.

Okoliczności dla złota

Z bardziej popularnych aktywów lipiec przyniósł blisko 3-procentowy wzrost cen złota, co pomogło cenie wrócić nad poziom 1800 USD za uncję. Jednym z głównych czynników podwyżki mogła być umiarkowana postawa amerykańskiej Rezerwy Federalnej i brak deklaracji dotyczących rozpoczęcia taperingu, czyli zmniejszanie skali skupu aktywów. Wydaje się, że dzięki temu obniżyły się rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, co mogło poprawić opłacalność inwestycji w złoto.

Spadki na azjatyckich giełdach

Po stronie niedźwiedziej, oprócz chińskich spółek technologicznych, które przestraszyły się regulacji dotyczących sektora edukacyjnego, silne spadki zdaje się odnotowywać japoński Nikkei. Główny indeks w Japonii w lipcu spadł o ponad 4 proc. wraz z rozszerzaniem stanu wyjątkowego, co ma związek z kolejnymi infekcjami koronawirusa.

Inwestorzy zaczynają się obawiać o to, że trwałość wzrostu gospodarczego może zostać naruszona i że jesienią pojawi się kolejna fala Covid-19.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

77,31 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

30 Jul 2021 12:00

Czy ropa i akcje spółek technologicznych osiągnęły już swój szczyt?

29 Jul 2021 12:33

Regulacje pomogą cenom kryptowalut?

28 Jul 2021 11:48

Wieczór z Rezerwą Federalną bez zaskoczeń?

27 Jul 2021 11:58

Czekając na Fed

26 Jul 2021 11:52

Kryptowalutowe przebudzenie

23 Jul 2021 16:46

Kolejny rekord w USA

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.