Kluczowe wydarzenia tygodnia 27-31.07.2020

24.07.2020 16:00|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Ostatni tydzień lipca może przebiegać pod znakiem dalszej obserwacji liczby zachorowań na COVID-19 oraz oczekiwania na kolejny plan stymulacji fiskalnej przygotowywany przez amerykańskich polityków. Trwa również sezon wyników kwartalnych na Wall Street. Poznamy też decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.

Liczba osób zarażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła już 15,5 mln, z czego co najmniej 634 tys. osób zmarło. W Stanach Zjednoczonych, które są obecnie epicentrum epidemii, liczba zakażeń wzrosła o 68,7 tys. w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy w Brazylii odnotowano 60 tys. nowych przypadków, a w Indiach padł nowy rekord – 49,3 tys. Jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych, Stany Zjednoczone i Brazylia zgłosiły drugi dzień z rzędu ponad 1 tys. zgonów spowodowanych przez koronawirusa. Wielka Brytania ma trzecią co do wielkości liczbę zgonów na świecie.

Informacje o rozwoju drugiej fali COVID-19 mogą spędzać sen z powiek inwestorów w obawie o ponowne częściowe zamknięcie gospodarki. Z kolei jakiekolwiek informacje o szczepionce czy skutecznym leczeniu i terapii będą mogły powodować powrót optymizmu na rynki. Warto pamiętać także o sporze na linii Stany Zjednoczone – Chiny, który już w tym tygodniu doprowadził do pogorszenia sentymentu na rynku akcji.

W czwartek, 30 lipca zostanie opublikowana wielkość PKB Stanów Zjednoczonych za II kwartał. Ponieważ wtedy epidemia była gospodarczo najbardziej odczuwalna, to spodziewany jest rekordowy spadek PKB. Modele ekonometryczne, w tym popularny model oddziału Fed z Atlanty – GDPNow, wskazują na skurczenie się gospodarki w ujęciu zanualizowanym o 35 proc.

Dzień wcześniej, czyli w środę, 29 lipca, zostanie opublikowana decyzja Fed w sprawie stóp procentowych wraz z konferencją prasową. Wydaje się, że Rezerwa Federalna może uderzać w gołębi ton, ponieważ sytuacja gospodarcza USA może poprawiać się w wolniejszym tempie, niż wcześniej się tego spodziewano. Bank of America i Wells Fargo uważają, że może to osłabić dolara i podniosły prognozy dla pary EUR/USD już w tym tygodniu.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

24 Jul 2020 12:28

Napięcie między USA i Chinami wzrasta. Dolar traci na wartości

23 Jul 2020 12:33

Kurs EUR/USD najwyżej od 2018 r.

22 Jul 2020 11:51

Złoto i srebro rozchwytywane przez inwestorów

21 Jul 2020 11:22

Porozumienie w Brukseli rozdaje karty na rynkach

20 Jul 2020 10:49

EUR/USD najwyżej od 4 miesięcy. Rynek czeka na decyzje z Brukseli

17 Jul 2020 16:00

Kluczowe wydarzenia tygodnia 20-26.07.2020

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.