Cena złota bije rekord wszech czasów. Bitcoin powyżej 10 tys. USD

27.07.2020 12:10|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Kolejny wzrost nowych przypadków COVID-19, bezprecedensowo luźna polityka monetarna banków centralnych, pomoc finansowa ze strony rządów, spadające notowania dolara amerykańskiego – te czynniki mogą powodować wzrosty cen złota, srebra czy bitcoina.

W poniedziałek, 27 lipca 2020 r. cena złota wyrażona w dolarze amerykańskim osiągnęła najwyższy poziom w historii. Dziś przed południem uncja złota kosztowała niemal 1950 USD, przekraczając szczyt z 2011 r. w rejonie 1920 USD. Do wymienionych wyżej potencjalnych czynników, które mogą być korzystne dla wzrostu ceny, dochodzi także konflikt polityczny między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. W weekend amerykańskie władze aresztowały w konsulacie w San Francisco chińską badaczkę oskarżoną o ukrywanie swoich wojskowych powiązań.

Srebro z kolei podrożało w cztery tygodnie o ponad 30 proc., docierając do najwyższego poziomu od 2013 r. Wydaje się, że notowaniom tego metalu sprzyjać może również poprawa koniunktury w sektorze przemysłowym oraz wzrost popularności fotowoltaiki i baterii do pojazdów elektrycznych, gdzie wykorzystuje się srebro.

Nie bez znaczenia może być również spadek wartości amerykańskiej waluty. Indeks dolara spadł w poniedziałek szóstą sesję z rzędu, do 93,9 pkt. Jest to najniższy poziom od 21 września 2018 r. Słabość dolara może wynikać także z obaw o wolniejsze ożywienie gospodarcze w USA oraz o możliwy gołębi komunikat Rezerwy Federalnej po posiedzeniu w tym tygodniu. Stany Floryda, Arizona i Tennessee odnotowały w niedzielę rekordy pod względem liczby nowych przypadków infekcji COVID-19.

Ożywiły się również notowania bitcoina, który przekroczył poziom 10 000 USD po raz pierwszy od początku czerwca br. Wydaje się, że kryptowaluty również mogą skorzystać z obecnej hossy. Spośród nich największą uwagę przykuwa obecnie ethereum (ETH), drożejąc w 7 dni o ok. 40 proc.

W tym tygodniu, oprócz komunikatu po posiedzeniu FED może zostać opublikowany również nowy plan pomocy rządowej w celu przeciwdziałania ekonomicznym skutkom drugiej fali COVID-19. Amerykanie szykować się zatem mogą na kolejne potężne bodźce monetarne i fiskalne, co nie może przejść niezauważone przez rynki finansowe.

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

24 Jul 2020 16:00

Kluczowe wydarzenia tygodnia 27-31.07.2020

24 Jul 2020 12:28

Napięcie między USA i Chinami wzrasta. Dolar traci na wartości

23 Jul 2020 12:33

Kurs EUR/USD najwyżej od 2018 r.

22 Jul 2020 11:51

Złoto i srebro rozchwytywane przez inwestorów

21 Jul 2020 11:22

Porozumienie w Brukseli rozdaje karty na rynkach

20 Jul 2020 10:49

EUR/USD najwyżej od 4 miesięcy. Rynek czeka na decyzje z Brukseli

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.